Podzimní mlsání na hradě Šternberk

sobotu 18. října 2014 se uskuteční třetí ročník gurmánské akce s názvem PODZIMNÍ MLSÁNÍ NA HRADĚ ŠTERNBERK. V letošním roce připravujeme pro všechny návštěvníky ochutnávky netradičních receptů pocházejících ze 16. Století. Festival dobrého jídla se uskuteční od 10 do 17 hodin.

Podzimní mlsání se uskuteční na nádvoří hradu nebo v původní  liechtensteinské kuchyni, dle aktuálního počasí. Všechny pokrmy připravené v rámci sobotního dne jsou inspirované kuchařskou knihou ze 16. století. Součástí podzimního mlsání budou ochutnávky jídel zdarma – postní zelí, slaný závin, kaše na sladko i slano a čajové pečivo. Dále připravíme hradní speciality, které si návštěvníci budou moci zakoupit. Nabídku lahodných pokrmů doplníme čepovaným pivem. Vstupné na akci činí 140 Kč pro dospělé osoby, studenti senioři a děti do 15 let zaplatí 100 Kč a rodinné vstupné činí 380 Kč. V rámci vstupného si budete moci mimo přípravy jídel prohlédnout celý šternberský hrad. Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se historie stolování a přípravy pokrmů na hradech a zámcích.

Patříte li mezi milovníky historie nebo dobrého jídla, měli byste v sobotu 18. října 2014 zavítat na hrad Šternberk. Akce „Podzimní mlsání na hradě“ vám nabídne netradiční pokrmy servírované v historickém prostředí, možnost prohlédnout si krásný šternberský hrad a dozvědět se zajímavé informace o stolování pánů i měšťanů. Více informací naleznete na www.hrad-sternberk.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.

hrad sternberk

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.