MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU

Konec října, přesněji sváteční úterý 28. 10. 2014, bude patřit historickému divadelně-šermířskému představení.  V letošním roce se na hradě Šternberk odehraje klasické dobrodružství na námět románu Alexandra Dumase MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU.  Tento nezapomenutelný příběh ožije v podání Divadla historie v pohybu EXULIS. Představení plné soubojů, intrik a statečných hrdinů se uskuteční přímo v historických prostorách hradu. Začátky jednotlivých představení jsou v 15, 16, 17 a 18 hodin. Vstupné na představení činí 150Kč pro dospělé, studenti, senioři a děti do 15 let zaplatí 100Kč, rodinné vstupné činí 400Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma. Z důvodu omezené kapacity prohlídek doporučujeme rezervaci. Vstupenky si můžete zamluvit na tel. 585 012 935 nebo 725 718 059 či emailem gottwaldova.helena@npu.cz.

Přijďte zakončit hlavní průvodcovskou sezónu v úterý 28.10.2014 na hrad Šternberk. Připravujeme šermířsko-divadelní představení Muž se železnou maskou. První představení začíná v 15:00 a poslední v 18:00 hodin. Více informací na www.hrad-sternberk.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.

Anotace:

Divadelní adaptace podle námětu A. Dumase. Dobrodružný a romantický příběh vypráví o krutém osudu královského prince zakutého do železné masky, který nikdy neměl spatřit světlo světa. Právo a spravedlnost však tentokrát ponese jména slavných a obávaných královských mušketýrů Athose, Porthose, Aramise a D’Artagnana, kteří navzdory svému přátelství budou rozděleni vůlí krále Ludvíka XIV. Podaří se jim najít odvahu a staré přátelství a dosadit na královský trůn právoplatného prince?

hrad sternberk

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.