Otevírá se Muzeum Vimperska

Muzeum Vimperska se znovu otevírá po několika letech a nabízí nové expozice. Muzeum Vimperska, jež je součástí Státního zámku Vimperk, bylo několik let (od roku 2018) uzavřeno kvůli opravám Horního zámku, v jehož prostorách byly expozice tohoto muzea umístěny. Do doby rekonstrukce Horního zámku mělo Muzeum Vimperska tři stálé expozice (šumavskou přírodu, knihtisk a sklářství) a také pořádalo muzejní i galerijní výstavy.

Ke znovuotevření Muzea Vimperska došlo 31. května 2O21 a muzeum nyní nabízí ve dvaceti jedna místnostech osmnáct oblastí, které můžete v souvislosti s Vimperskem můžete se vydat po Zlaté stezce, objevit dříve pověstné sklárny a také místa, která již zmizela nejen z mapy, objevit Vimpersko jako centrum knihtisku, centrum šlechtické lovecké zábavy a středisko sportu a turistiky. Vstupné do Muzea Vimperska je 100 Kč. Bližší informace o otevírací době muzea najdete zde.

Foto: Expozice sklářství v Muzeu Vimperska, licence: Creative Commons (CC BY-NC-ND 3.0 CZ) „zdroj: Národní památkový ústav