Noc na zámku aneb zámecká přespávanda v Benešově nad Ploučnicí

Na letošní letní prázdniny připravuje Státní zámek Benešov nad Ploučnicí ve spolupráci s benešovským Rodinným centrem Medvídek absolutní novinku pro děti. „Děti budou mít jedinečnou příležitost strávit na zámku noc. Bude pro ně připraven bohatý program a nebude chybět ani noční prohlídka zámku a jeho okolí,“ nastínil program kastelán Zdeněk Henig.

Děti ve věku od 5 do 12 let budou moci na zámku přespat hned ve třech termínech. První „Noc na zámku aneb zámecká přespávanda“ se uskuteční z pátku na sobotu 5. července, následně pak z 8. na 9. srpna a poslední přespávanda bude z 29. na 30. srpna.

Na akci je nutné děti předem objednat, jelikož kapacita je omezená. „Na děti bude čekat řada překvapení, nebude chybět ani opékání zámeckých buřtů či pohádka O Hanušovi, tedy o našem zámeckém strašidle. Jde o večer plný dobrodružství a netradičních zážitků,“ dodal kastelán.

Bližší informace a objednávky mohou rodiče získat na telefonním čísle 724 663 548 – Michaela Hlinková – pracovník pro styk s veřejností. Cena za jednoho nocležníka je 90,- korun. Děti budou mít kromě přespání a bohatého programu, zajištěno po celou dobu akce také občerstvení a pití. „Nutným vybavením je vlastní karimatka, spacák a baterka,“ doplnil kastelán.