Zámek Veltrusy nabídne nové prohlídkové trasy

Pro návštěvníky se na konci července otevře hlavní budova zámku Veltrusy. Ta prošla po povodních náročnou stavební a restaurátorskou obnovou. V rámci otevření zrekonstruované hlavní budovy dojde k otevření nových prohlídkových tras.
Jsou jimi prohlídkový okruh „Zlaté časy ve službách císařovny„, který přiblíží podobu veltruského zámku v době vlády Marie Terezie, která dokonce v roce 1754 tento zámek navštívila i se svým manželem. Součástí tohoto prohlídkového okruhu bude i Salon Marie Terezie.

Druhým novým prohlídkovým okruhem je okruh s názvem „Rodinný život pana hraběte„, který představí soukromé pokoje hraběte i jeho starších dětí v podobě v jaké byly v období mezi dvacátými a šedesátými lety devatenáctého století, kdy byl veltruský zámek oblíbeným letním sídlem Jindřicha Chotka a jeho rodiny.

Třetím novým prohlídkovým okruhem zámku Veltrusy bude „Zámecké laboratorium„,
Proč se vlastně staráme o staré budovy a jejich vybavení? Jak taková památka vzniká, co ji ohrožuje a jak bojovat za její záchranu? Tato témata rozkrývá Zámecké laboratorium – interaktivní a multimediální naučná dílna v prostorách bývalého špejcharu, kde návštěvníci dostanou příležitost nahlédnout pod pokličku běžného provozu zámku a také se seznámí s historií obnovy tohoto zámku, přičemž si vyzkoušejí práci badatele, archeologa nebo restaurátora.

Foto: Zámek Veltrusy, licence: Creative Commons (CC BY-NC-ND 3.0 CZ) „zdroj: Národní památkový ústav