Nevlídné počasí posune zahájení sezóny na Bezdězu

Ač se kasteláni těšili a připravili na zahájení sezóny řadu novinek či velikonoční výzdobu, aprílové počasí rozhodlo o posunutí zahájení sezóny, konkrétně se jedná o hrad Bezděz v Libereckém kraji.

Současné nevlídné počasí doprovázené sněhem, náledím a silným větrem zapříčinilo posunutí zahájení sezóny na státním hradu Bezděz.

„Původně jsme chtěli otevřít na Velký pátek, už jsme se nemohli dočkat, až návštěvníci opět projdou vstupní bránou našeho hradu, ale bezpečnost je prvořadá. V současné době je přístupová cesta pokrytá sněhem a hlavně ledem, což představuje obrovské riziko úrazů. Z tohoto důvodu posunujeme zahájení sezóny na neděli 5. dubna s tím, že bychom měli hrad otevřený v neděli a také na velikonoční pondělí. Návštěvníky zveme na velikonoční prohlídky, v kapli bude vystavena vzácná dřevořezba z Křížové cesty „Kladení Krista do hrobu“, která byla na hradě objevena loni“, vysvětluje posunutí zahájení sezóny kastelán Bezdězu Kamil Seidl.

O aktuální situaci na Bezdězu Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek hradu – www.hrad-bezdez.eu, pokud by pokračovalo špatné počasí, zůstane Bezděz uzavřen do odvolání.

Foto: Hrad Bezděz Zdroj: Archiv NPÚ, ÚPS na Sychrově