Hrubý Rohozec zve návštěvníky již tento víkend

Vzhledem k letošní mírné zimě se kastelán zámku Hrubý Rohozec rozhodnul zahájit sezónu již tento víkend, tedy v sobotu 14.3. Kromě Hrubého Rohozce můžete navštívit také celoročně zpřístupněný zámek Sychrov.

Pro většinu objektů ve správě Národního památkového ústavu začne sezóna 1. 4., případně první dubnový víkend (4.-5.4.). Na Liberecku budou ale již v tuto dobu přístupné dva z osmi spravovaných objektů – zámek Hrubý Rohozec zve své návštěvníky již o víkendu 14. -15. března a všechny další březnové víkendy, přičemž přístupny budou dva ze tří prohlídkových okruhů (I. a II. patro zámku) a to v čase od 10 do 15 hodin. Třetí zámecký okruh, který obsahuje sklepní a také zázemí pro služebnictvo (kuchyně, lokajna…), bude přístupný pouze v případě, že bude volný průvodce.

„Na konci sezóny jsem vždy rád, že si na chvíli od toho šrumu odpočinu, ale za pár dnů už mi zase návštěvníci chybí, tak jsem se rozhodl, že otevřeme dříve, klimatické podmínky jsou dobré, zámek je připravený, naklizený, v zámecké kavárně jsou doplněné zásoby, zkrátka se již nemůžu dočkat, až přivítáme první návštěvníky sezóny 2015“, neskrývá nedočkavost kastelán objektu MgA. Jiří Holub.

Celotýdenní provoz vyjma pondělků začne na Hrubém Rohozci od 1. dubna. (www.hruby-rohozec.ez)

Foto:Hrubý Rohozec, archív NPÚ, ups na Sychrově