Hrad Kunětická hora se opět představí v plné parádě

Hrad Kunětická hora se po čtyřech letech vrací k plnému provozu. 1. dubna 2023 se sice otevře „jen“ Jurkovičův palác v západní části hradního areálu, ale již v pátek 5. května 2023 se veřejnosti zpřístupní obnovený hradní palác, který byl dosud uzavřen a byl opraven v rámci projektu Kunětická hora – Divadlo na hradě i v podhradí. Severní křídlo bude premiérově zpřístupněno díky dřevěné konstrukci.
Na hradě Kunětická hora tak k okruhu „Dušan Jurkovič, básník dřeva“ přibude i nový okruh „Hradní palác s věží“, který se zároveň stane základním okruhem. Tento nový okruh zahrnuje interiéry hradu vybudovaného pány z Pernštejna na přelomu patnáctého a šestnáctého století a také bude poprvé veřejnosti zpřístupněno severní křídlo hradního paláce. Součástí nového prohlídkového okruhu je také sklepení s archeologickými nálezy, rytířský sál, zbrojnice a jak název okruhu napovídá součástí je také výstup na věž. Okruh je bez průvodce a cena vstupenky činí 160 korun.

Dalším okruhem který bude otevřen pro návštěvníky od května je okruh nabízející prohlídku zámecké kaple sv. Kateřiny ALexandrijské, která byla postavena na přelomu patnáctého a šestnáctého století. Okruh je jen s průvodcem a vstupenka bude stát 60 korun.
Foto: Hrad Kunětická hora, „zdroj: Národní památkový ústav“, licence: CC BY-NC-ND 3.0 CZ)