Jak na mistrovství světa v ledním hokeji 2023 v lotyšské Rize?

Mistrovství světa v ledním hokeji letos hostí dvě země, a to Finsko a Lotyšsko. Ve Finsku se budou hrát zápasy hokejového mistrovství světa ve městě Tampere v Lotyšsku se všechny zápasy odehrají v hlavním městě Rize, konkrétně v hale Arena Riga. Českého fanouška bude zřejmě více zajímat, jak se dostat co nejlépe a nejrychleji do lotyšské Rigy, než do finského Tampere, protože právě v Rize sehraje česká hokejová reprezentace všechny své zápasy v základní skupině (stejně jako hokejisté Slovenska).
Nejsnazší cestou, jak se dostat do Rigy je vzhledem ke vzdálenosti letět. Z českých a blízkých zahraničních letišť přichází v úvahu pražské letiště, odkud létá do Rigy letecká společnost air Baltic a také letecká společnost Ryanair. Stejné letecké společnosti létají do Rigy také z Vídně. Pro hokejové fanoušky ze severní Moravy a ze Slezska může být zajímavé letecké spojení z jihopolského Krakowa, odkud do Rigy létá již zmiňovaná letecká společnost Ryanair.

Do Rigy můžete také přímým autobusem společnosti Flixbus, který v Česku dále staví také v Brně, Olomouci a Ostravě, cesta z Prahy do Rigy však trvá více než dvacet čtyři hodin.Booking.com