Zámek v Linhartovech otevře brány 25. května

Zámek v Linhartovech otevře své brány 25. května 2014 v 10 hodin.

Od neděle 25. května v prostorách Linhartovského zámku mohou spatřit malí i velcí návštěvníci rozsáhlou sbírkou legendárních loutek Hurvínka, Spejbla i Máničky. Kulisami i loutkami přispějí Divadlo S+H z Prahy a pani Šlahařová z Vizovic, dlouholetá sběratelka těchto velice oblíbených postaviček. Součástí expozice budou také největší papírové sochy na světě, již zmiňovaných loutek, které vytvořili děti z Města Albrechtic ve výtvarném kroužku.

Své marionety, loutky a pohádkové bytosti vystaví ve třech místnostech výtvarnice a spisovatelka Šárka Váchová, která je velice známá svou animovanou tvorbou a spolupráci s filmovými studii a televizemi. Její večerníčkové postavy ze seriálu Chaloupka na vršku určitě nejvíce zaujme ty nejmenší.

Tradicí se stává velice dobrá spolupráce s pražským Poštovním muzeem. Pro zájemce o filatelii připravili expozici „Pražský hrad v umění poštovní známky“.

Milovníky klasických zámeckých sbírek jistě potěší porcelán, sklo i další artefakty pani Márii Míšeňské z Rakouska.

V další místnosti si můžete prohlédnout ojedinělou expozici sklenic a váz pani Marie Vavrečkové z bývalé vrbenské sklárny, která bude doplněna replikami historického skla manželů Slavkovských z Vrbna pod Pradědem.

Velice rozsáhlou výstavou fotoaparátů, kamer a fotopříslušenství obohatí zámecké komnaty sběratel z Města Albrechtic pan Lubomír Wolf.

Příznivci historie a starých map přivítají expozici pana Tomáše Grima z Opavy pod názvem „Československo a Česko na mapových pohlednicích“.

Stálou expozicí nadále zůstává keramika pana Jana Kutálka, zámecká obrazárna, první dětská galerie z netradičními velkoprostorovými pracemi z kašírovaného papíru, expozice zvířat a expozice šicích strojů.

Všechny podrobnosti naleznete na našich stránkách www.zameklinhartovy.cz.