ROSA – SPES FUTURI GAUDII – slavnostní instalace růží v interiérech zámku Kratochvíle

„Rosa, spes futuri gaudii“ – Růže, naděje budoucí radosti – již tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle. V letošním roce tvořené především růžemi.

V sobotu 17. května a v neděli 18. května jsou pro zájemce připraveny večerní prohlídky – procházky po zámku s instalacemi růží. V rámci sobotního večeru se budou moci účastníci akce setkat s hlavním floristou celé květinové výstavy – panem Bohuslavem Rabušicem a dozvědět se zajímavosti o historických způsobech vázání a používání květin.

Zámek bude při této příležitosti mimořádně otevřen i v pondělí 19. května.

Květiny budou na zámku Kratochvíle instalovány v rámci cyklu květinových výstav VÁLKA RŮŽÍ
…boj o prvenství mezi bílou růží Yorků a červenou růží Lancasterů se pomyslně přenáší do květinových výstav na hradech a zámcích…

Kratochvíle

Zámek Kratochvíle - stavba, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Je výrazem okázalé velkorysosti předního velmože království Viléma z Rožmberka. Ve své konečné podobě představuje jeden z klenotů stavitelského a dekoračního umění doby renesance. Rozmarné zastavení ve shonu života. Kratochvíle je výzvou k nalézání klidu i k obnově duševních sil. Uposlechněme této výzvy a přemýšlejme o dávných vášních, dávných příbězích, neboť porozumíme-li jim, budeme lépe rozumět sami sobě.