Vánoční trhy v Polsku 2022: Wroclaw (Vratislav)

Vánoční trhy ve Wroclavi (Vratislavi) patří spolu s vánočními trhy v Krakově, v Gdaňsku, v Poznani a ve Varšavě mezi největší, nejdelší a také nejnavštěvovanější vánoční trhy v Polsku. Vánoční trhy ve Wroclawi každoročně navštíví desetitisíce návštěvníků, a to včetně mnoha zahraničních turistů. Letošní vánoční trhy ve Vratislavi (Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2022) začnou v pátek 18. listopadu 2022 a skončí až v sobotu 31. prosince 2022. Dejte si však pozor, wroclawské vánoční trhy budou zavřeny 24. a 25. prosince.

Centrum kde se Wroclawský vánoční jarmark odehrává je na Rynku, hlavním náměstí v centru města a prodejní stánky dále najdete také na části ulice Świdnicka (od podchodu po Rynek), na části ulice Oławska (od Rynku po ulici Szewska) a také na Placu Solnym.
Letošní wroclawské vánoční trhy tedy začínají 18. listopadu 2022 otevřením prodejních stánku v 10 hodin, k oficiálnímu slavnostnímu otevření wroclawského vánočního jarmarku dojde 18. listopadu v 17 hodin.
Prodejní stánky na vánočním trhu ve Vratislavi (Wroclawi) budou otevřeny každý den od 10 až do 21 hodin s výjimkou 26. prosince, kdy je otevřeno pouze od 13 do 21 hodin a na Silvestra 31. prosince, kdy se prodává pouze do 17 hodin a jen vybrané gastrostánky budou otevřeny až do 3 hodin Nového roku, tedy 1. ledna 2022. A nezapomeňte 24. prosince a 25. prosince jsou vánoční trhy ve Wroclawi uzavřeny.

Pokud si chcete atmosféru vratislavských vánočních trhů i celé historické Vratislavi (Wroclawi) a jejich historických památek a dalších zajímavostí, jako je například Zoo Wroclaw, užít dokonale, můžete zůstat ve Vratislavi více než jeden den. Zde si můžete vybrat dobré ubytování ve Wroclawi za nejlepší ceny
Stáhněte si náš přehledný Průvodce do kapsy pro Wroclaw (Vratislav), kde najdete informace o dopravě ve Wroclawi a také přehled wroclawských památek a zajímavostí, které stojí za to vidět.

Více informaci o wroclawských vánočních trzích a aktuální program těchto vánočních trhů najdete na http://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com/
Foto: Vánoční trhy ve Vratislavi „fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com”