S Čedokem nově do egyptského letoviska Ain Sokhna

Zájezdy do letoviska Ain Sokhna bude nově pořádat cestovní kancelář Čedok, první turisté odletí z Prahy již 12. června 2023. Ain Sokhna je v Česku méně známé egyptské letovisko na pobřeží Rudého moře. Výhodou tohoto letoviska oproti jiným oblíbeným letoviskům na pobřeží Rudého moře je Hurghada a Marsa Alam je jeho bližší vzdálenost od Káhiry a tím pádem i lepší dostupnost jak káhirských památek a muzeí, tak i lepší dostupnost pyramid v Gíze a také křesťanských klášterů sv. Antonína a sv. Pavla ve Východní poušti.

Na dovolenou do Ain Sokhna můžete s Čedokem až do poloviny září, zajímavostí je, že poletíte na nové letiště Capital International Airport u Nového hlavního města (New Administrative Capital) východně od Káhiry.
Ain Sokhna (někdy přepisováno do češtiny i jako Ain Soukhna) je přístavní město a letovisko na severozápadním pobřeží Rudého moře, jen 38 km (silniční vzdálenost je cca 52 km) jihozápadně od města Suez na jižním konci Suezského průplavu a asi 110 km jihovýchodně od centra Káhiry (necelou hodinu a půl jízdy).

Čedok nabízí v letovisku Ain Sokna momentálně hotely Hotel Stella di Mare Sea Club, Hotel Stella di Mare Grand a Hotel Tanoak by Sunrise.
Čedok také pořádá zájezdy do dalších egyptských letovisek, kterými jsou Hurghada, Marsa Alam, Taba a na pobřeží Středozemního moře ležící Marsa Matruh.