Přímé prázdninové vlaky z Bohumína k moři do Polska i v roce 2023

Hitem posledních let jsou sice přímé vlaky k moři do Chorvatska, ale pokud plánujete jet k moři vlakem, stojí rozhodně za úvahu dovolená v Polsku. Voda bude chladnější než v Chorvatsku, zřejmě všechno bude levnější než v Chorvatsku. Historických památek může polské pobřeží Baltského moře nabídnout také dost.

Již několik let jezdí v létě o prázdninách přímé vlaky z Bohumína do některých přímořských destinací u Baltského moře. Je to například Kolobřeh v západní části polského pobřeží Baltu, písečnými dunami známá Leba, nebo stále populárnější Hel.
V roce 2023 začnou tyto vlaky jezdit 23. června a poslední vlak pojede k Baltu 2. září. Rychlík Pirat bude jako tradičně jezdit do Kolobřehu (Kolobrzeg), rychlík Wydmy bude jezdit až do města Hel na konci Helské kosy, na které stojí ve všech stanicích (Chalupy, Kuznica, Jastarnia, Jurata). Vlak také stojí v populárním Wladyslawowu a také v Pucku, Gdyni, Sopotech a v Gdaňsku. Navíc tento rychlík veze přímé vozy do již zmíněné Leby.

A nesmíme zapomenout ani na vlak EC Sobieski, který jezdí k Baltu každý den, nejen o prázdninách a který v ranních hodinách projíždí Českem od Břeclavi po Bohumín, kde je v 9:27. Na polském pobřeží Baltu stojí tento vlak ve stanicích Gdansk Glowny, Gdansk Wreszcz, Gdansk Oliwa, Sopoty a Gdyně.
Kolik to stojí? Vloni jste u Českých drah za jízdenku ve druhé třídě z Bohumína do libovolné ze zmiňovaných destinací na pobřeží Baltu zaplatili při včasné koupi něco málo přes šest set korun. Momentálně se dá koupit jízdenka například z Bohumína do Gdyně (na EC Sobieski) již za 605 Kč. Pokud chcete jet ještě levněji a nevadí vám začít cestu v polských Chalupkách, můžete zkusit najít levnější jízdenky u polského dopravce PKP Intercity.Booking.comBooking.com