Svatební inspirace

Svatby na zámku jsou oblíbené a v zámku Lešná u Valašského Meziříčí jich ročně probíhá několik desítek. Jak to při svatebním obřadu na zámku vypadá, to ukáže víkendová Svatební inspirace. Na oba dny 17. a 18. května je připravena prezentace svatebních salonů a bohatý doprovodný program představující atmosféru svateb současných i minulých.

Bílý svatební sál vyzdobený jako při svatebních obřadech, v ostatních historických pokojích svatební šaty a kytice. Ukázky zdobení svatebních dortů, míchané nápoje, svatební líčení vyzdobená svatební auta Ferrari a Praga, předvádění svatebních holubů a vyzdobených party stanů pro pořádání obřadů v zámeckém parku. Svatby v době minulé na svatebních historických fotografiích. Ve floristické dílně výroba květinových šperků, prodej hrnkových svatebních rostlin. Dražba svatebních kytic ve prospěch konta LIBUŠÍN oba dny od 16 hodin. Jako doprovodný program v sobotu Valašská svatba v podání souboru valašských písní a tanců Bača. V neděli dobová módní přehlídka z 30. a 40. let 20. století. V případě nepříznivého počasí je doprovodný program přesunut do kulturního domu Lešná.

Otvírací doba od 9 do 17 hodin.

Celodenní vstupné na akci je jednotné 80 Kč, do 15 let zdarma.

Další informace: http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/svatebni-inspirace-ii/

 

Zámek a park Lešná

Lešenský zámek nedaleko Valašského Meziříčí byl sídlem rodové větve hrabat Kinských, kteří se zasloužili o jeho současnou podobu. Dnes mu atraktivitu dodávají nejen nově zrekonstruované historické interiéry, ale i anglický park se vzácnými dřevinami.