Svatební den na hradě Šternberk 2015

První květnový víkend na státním hradě Šternberk bude patřit svatbám a všemu, co k nim patří. Připravujeme pro vás již 6. ročník svatebního veletrhu „SVATEBNÍ DEN NA HRADĚ ŠTERNBERK“. Prezentace vystavovatelů, které budou instalovány přímo v historických prostorách hradu, doplní přehlídka historických svatebních šatů, ochutnávky cukroví, módní přehlídky, degustace vín a večerní vinařský bál.

Veletrh se uskuteční v sobotu  2. 5.  a v neděli  3. 5. 2015 vždy od 10 do 17 hodin. Navazujeme na předchozí ročníky, které se setkaly s velkým zájmem návštěvníků i vystavovatelů.

Prezentace bude zaměřena:

svatební stolování a menu, svatební dorty a cukroví, foto, video, svatební kytice, svatební šaty, kosmetika, historické svatební šaty, ochutnávky moravských vín

Program veletrhu:

Prezentace jednotlivých vystavujících subjektů budou umístěny přímo v historických prostorách hradu Šternberk. Návštěvníci mohou volně procházet hradem a prohlédnout si jednotlivé expozice vystavujících. Tímto se šternberský veletrh odlišuje od ostatních podobných akcí. Přítomni budou samozřejmě i průvodci, kteří rádi zodpoví vaše dotazy týkající se historie hradu.

V průběhu veletrhu budou pro návštěvníky připraveny další doprovodné programy. Připravujeme ochutnávky studené svatební kuchyně a svatebního cukroví, výstavu historických svatebních šatů od gotiky po současnost a možnost focení se v historických kostýmech ve fotokoutku Atelieru Proměn. V areálu hradu Šternberk bude rovněž vystaven svatební kočár. Po celý víkend bude svatebně vyzdobené nádvoří hradu a hradní kaple. Nastávající novomanželé si tedy mohou prohlédnout svatební prostory v podobě, jak budou připraveny pro jejich obřad. V hodovním sále se uskuteční v sobotu ve 13, 15 a 17 hodin módní přehlídky svatebních a společenských šatů salonu Valery. Po celý víkend mohou návštěvníci rovněž ochutnat více jak 150 druhů moravských vín z Vinotéky u Penny. Vstupné na veletrh bude odpovídat vstupnému na 1. okruh prohlídky hradu. Těšíme se na vaši návštěvu ve dnech 2. a 3. května 2015 na státním hradě Šternberk. Více informací naleznete na www.hrad-sternberk.cz.

V sobotu večer od 19:00 hodin navazuje na svatební veletrh „Vinařský bál“ s cimbálovou muzikou, rautem a samozřejmě ochutnávkou vín od předních vinařů. Vstupné na vinařský bál činí 199Kč.

Partneři akce:

Agentura Váš Den, Moravské divadlo Olomouc, Salon Valery, Vinotéka u Penny, Historické kočáry – Vladimír Lorenc

Doprovodný program:

  • Módní přehlídky salonu Valery – sobota 2. května ve 13 a 15 hodin
  • Ochutnávky vín a Vinařský bál – Vinotéka U Penny
  • Ochutnávky cukroví a studené svatební kuchyně – SOŠ Jeseník
  • Fotokoutek a půjčovna kostýmů – Atelier Proměn Olomouc
  • Výstava historických svatebních šatů – Moravské divadlo Olomouc

hrad sternberk

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.