Oslava svátku Beltain na zámku Nižbor

V sobotu 25. dubna 2015 ve 14 hodin zahájíme další návštěvnickou sezónu v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor a to opět oslavou keltského svátku Beltain.
Mezi řemeslně dovednými Kelty můžete spolu se svými potomky i přáteli strávit příjemné odpoledne plné hudby, her a poučení na nádvoří zámku. Od dvou hodin budou živě vyhrávat tři kapely, ukázkami tance je doprovodí skupina GALL-tír a na bojovné stezce se potkají válečníci z Vousova kmene.

Přijede také sokolník se svými dravci. K vidění budou vybraná keltská řemesla – ražba mincí, kovář, tkaní atd., některé dovednosti si budete moci vyzkoušet sami. Pro malé návštěvníky jsme připravili spoustu her a samozřejmě velmi oblíbenou archeologickou dílnu. Program bude zakončen ohňovou show v podání Orbis de Ignis. Po celou dobu bude přístupné Informační centrum keltské kultury se všemi dostupnými informacemi o Keltech nejen ve středních Čechách. O pohodu vašeho žaludku se postará Taverna u ruky a nakoupit si budete moci u stánků s rukodělným zbožím.

Těšíme se na Vás na zámku Nižbor.

Ústav archeologické památkové péče středních Čech a Obec Nižbor