Víkend otevřených zahrad ve Zlaté Koruně

Klášter Zlatá Koruna se i v letošním roce připojuje 13. – 14. června 2015 k celostátní akci Víkend otevřených zahrad. Po oba dny jsou pro zájemce připravené speciální komentované prohlídky exteriérů kláštera, které shodně začínají ve 13 hodin. Návštěvníci budou mít možnost poznat i ta zákoutí kláštera a jeho okolí, na která při běžných prohlídkách nezbývá čas. Zároveň se dozví o některých zvláštních zlatokorunských stromech a nedochovaných klášterních zahradách, které jsou zachyceny na tzv. Matzově plánu z roku 1787.

Cisterciácký řád přinesl i velké poznatky ve vodohospodářstí, proto zazní zajímavosti o vodních cestách a stavbách zdejšího kláštera. Zlatá Koruna je také proslulá slunečními hodinami, dokonce se umístila jako druhá v žebříčku míst s největší koncentrací slunečních hodin na jednom místě v České republice. Nebudou chybět ani informace o tzv. předklášteří – domky řemeslníků, kteří pro klášter pracovali.

Délka prohlídky bude přibližně 60 minut a její kapacita je maximálně 50 osob. Vstupenky lze dopředu rezervovat na emailu boucek.jan@npu.cz. http://www.klaster-zlatakoruna.eu