Přímým vlakem k moři: „Piratem“ z Bohumína do polského Kolobřehu

Letos o prázdninách můžete cestovat z Bohumína na polské pobřeží Baltu přímým vlakem je vlak „Pirat“, který bude jezdit od 25. června 2021 každý den až do 31. srpna 2021 z Bohumína do Kolobřehu (Kolobrzeg).

Vlak bude vyjíždět z Bohumína večer ve 20:52 jako R 405 Pirat a pojede mimo jiné přes Chalupki, Raciborz, Rybnik, Tychy, Katowice, Gliwice, Kluczbork, Poznaň, Bialogard, Karlino. Do přímořského města Kolobřeh (Kolobrzeg) dorazí vlak na druhý den ráno v 8:11. Zpět vlak jede jako R 404 Pirat a na cestu z Kolobřehu do Bohumína vyrazí ve 21:20. Do Bohumína dojede druhý den ráno v 8:32. Vlak během cesty ujede 892 km. V uvedených vlacích není řazen lůžkový vůz.

Jízdenky jedním směrem, Bohumín – Kolobřeh nebo Kolobřeh – Bohumín lze koupit již za 624 Kč jako „Včasnou jízdenku Evropa“. Jízdenky lze použít pouze v konkrétním vlaku. Jízdenka je nepřenosná, vázaná na osobu. Jízdenka musí být vytištěna ve formátu A4. Před opuštěním ČR musí být označena průvodčím ČD nebo pokladnou ČD. Jízdenku není možné vrátit nebo vyměnit. U ČD lze koupit buď jízdenku z Bohumína do Polska, nebo zpáteční jízdenku, nelze koupit jen jízdenku z Polska do ČR. Při nákupu v eshopu ČD je místenka, která je povinná, zdarma. Jinak stojí 78 Kč. Při nákupu jízdenek na pokladně ČD se připlácí ještě 50 Kč za každou jízdenku.