Divadelní pouť na Svojanově

O nastávajícím víkendu 2. – 3. 8. 2014 bude na hradě Svojanov pořádán již 24. ročník Divadelní poutě. Divadelní pouť je tradiční akcí, která se každoročně pořádá v historickém prostředí hradu Svojanova. Smyslem akce je předvést co nejširší veřejnosti umělecké aktivity rozmanitého spektra zúčastněných umělců a uměleckých souborů a přispět k zachování tradic divadelní kultury. Po oba víkendové dny budou probíhat vystoupení divadelních souborů na horním nádvoří hradu. V prostorách hradního areálu vznikne i stylové tržiště s ukázkami řemesel a výtvarnými dílnami pro děti.

Denní program je určen zejména dětem a rodinám s dětmi. V podvečerních hodinách naváže program pro dospělé diváky. V 17 hodin proběhne vystoupení Dívčí válka v podání divadla Artur. Zde návštěvníci uvidí i známé herce, jako například Václava Upíra Krejčího, Pavlínu Mourkovou a další. Tajemnou atmosféru hradu pak ve 21 hodin podtrhne vystoupení Strašidlo Cantervillské v podání divadelního spolku Nahoď.

Vyvrcholením nedělního programu bude vystoupení známé herecké dvojice Evy Hruškové a Jana Přeučila O šípkové Růžence.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. K prohlídce nabízí tři trasy. Okruh A představuje interiéry empírového paláce z 19. století, okruh B středověká sklepení s mučírnou a goticko-renesanční dům zbrojnošů s ukázkou života hradní posádky a okruh C venkovní areál s gotickou zahradou a rozhlednou na vrcholu břitové věže. Velkou atrakcí letošní sezóny je i výstava stovky modelů českých, moravských a slovenských hradů a zámků.

Pro návštěvníky je otevřena restaurace s možností venkovního posezení a občerstvení v areálu odpočinkové zóny v předhradí. O letních prázdninách je hrad Svojanov otevřen denně včetně pondělí od 9 do 18 hodin.