Hradní advent na Svojanově

Vůně cukroví a jehličí. Vánoční stromeček, spousta dárků a mnoho dalších dekorací. Krásně zdobené perníčky. To vše bude návštěvníky doprovázet při prohlídce hradu Svojanov o adventních víkendech. K tomu se navíc dovědí spoustu zajímavostí o tradičních adventních a vánočních zvycích. Adventní prohlídky hradu přenesou návštěvníky zpět do 19. století na venkovské sídlo drobné šlechty a měšťanů. Probíhat budou o víkendech od 29. listopadu do 14. prosince 2014, vždy od 10 do 17 hodin.

Doprovodný program:

Sobota 29. listopadu od 14 hodin: Slavnostní svěcení kříže a zvonu v místě bývalé kaple sv. Kateřiny.

Sobota 6. prosince po celý den: Dětské tvořivé dílničky v loveckém salonu, kde každý dětský návštěvník si bude moci ozdobit svůj perník.

Sobota 13. prosince od 14 hodin: Adventní koncert v domě zbrojnošů v podání svitavského sboru Dalibor.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. O prvních třech adventních víkendech nabízí k prohlídkám speciální kombinovaný okruh se zaměřením na vánoční výzdobu a vánoční zvyky. Prohlídky začínají vždy každou celou hodinu.

Pro návštěvníky je otevřena i restaurace s nabídkou typických adventních a vánočních pokrmů. Podávat se bude například bílá zelná polévka, vinná klobása, kapr či houbový kuba.

Hrad bude otevřen do 14. prosince o víkendech od 10 do 17 hodin.