Dětský vánoční jarmark na hradě Šternberk

Vrcholem adventu na hradě bude tradiční DĚTSKÝ VÁNOČNÍ JARMARK. Jarmark se uskuteční v sobotu 6. 12. 2014. Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. Děti i dospělí si v rámci jarmarku mohou vyrobit drobné vánoční dárečky a dozvědět se více o vánočních zvycích a tradicích. Připraveno bude malování na sklo, výroba svíček, zdobení perníčků a mnoho a mnoho dalších zajímavých dílen. Chybět nebudou ukázky řemesel a především pravá vánoční nálada. V rámci jarmarku bude připraveno vánoční občerstvení. Vstupné na jarmark činí 30Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma.

Pro zájemce budou připravené prohlídky vánočně vyzdobeného hradu.  V rámci prohlídek se dozvíte zajímavé informace o vánočních tradicích, jak se slavili vánoce v minulosti a mnoho dalších zajímavostí. Historické interiéry hradu doplní slavnostní vánoční výzdoba a nechá vás nahlédnout do minulosti vánočních tradic šlechty i jejich poddaných. Prohlídky se uskuteční od 10 do 16 hodin. Vstupné na prohlídky činí 100Kč pro dospělé osoby, děti, senioři a studenti zaplatí 70Kč a rodinné vstupné činí 270Kč. K zakoupené vstupence na prohlídku hradu je vstup na dětský jarmark zdarma.

Více informací naleznete na www.hrad-sternberk.cz. Těšíme se na viděnou v sobotu 6.12.2014 na dětském vánočním  jarmarku.

hrad sternberk

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.