Poutní dny 2016 v Kroměříži

V pátek 18. a v sobotu 19. března 2016 se v Kroměříži uskuteční 6. ročník celostátního miniveletrhu poutních míst POUTNÍ DNY, které již tradičně zahajují turistickou sezónu v Kroměříži.

Poutní slavnost k Panně Marii Sedmibolestné se koná v kroměřížském chrámu sv. Mořice. Hlavní mše bude v pátek v 9.30 celebrována Mons. Janem Graubnerem. Následovat bude slavnostní zahájení miniveletrhu a vernisáž výstavy kopie Turínského plátna v návštěvnickém centru Arcibiskupského zámku.

Těšit se můžete na prezentace poutních míst z České i Slovenské republiky nebo na veřejnou ochutnávku mešních vín ročníku 2015 v arcibiskupských sklepech. Na páteční odpoledne je připraveno pásmo přednášek na téma Zapomenuté příběhy, připomínající 100. výročí úmrtí Marie Ebnerové z Eschenbachu, jedné z nejvýznamnějších osobností německy psané literatury 19. století, která se narodila v moravských Zdislavicích. Pásmo přednášek připomene její příběh i další osudy lidí, na které se nesmí zapomenout. Všichni návštěvníci Poutních dnů mohou využít zvýhodněné ceny prohlídkového okruhu VIA UNESCO (70 Kč namísto obvyklých 180 Kč) zahrnující prohlídku reprezentačních sálů Arcibiskupského zámku, zámecké věže a Květné zahrady včetně výstavy Kamélie v čajové zahradě.

Po oba dny konání se naskytne příležitost prohlídky arcibiskupských sklepů přístupných ze zámku a degustace mešních vín ročníku 2015 s živou muzikou a občerstvením. Součástí programu bude také poutní jarmark lidových řemesel pořádaný na Sněmovním náměstí před Arcibiskupským gymnáziem, kde budou moci nejen poutníci načerpat velikonoční inspiraci a občerstvit se teplými i studenými nápoji a výtečnými regionálními specialitami.