Velká fotografická soutěž na zámku Duchcov

Jste kreativní, rádi fotografujete a máte zájem podělit se o své dojmy z duchcovského zámeckého areálu s ostatními návštěvníky? Správa zámku Duchcov vyhlašuje fotosoutěž o nejpůsobivější fotografie zámku a zámeckého areálu pod heslem „S objektivem na zámku Duchcov záběry, které se nezapomínají“.

Soutěž se koná od 1. května 2014 do 31. března 2015, vyhlášení výsledků se předpokládá v první polovině dubna 2015. Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba, která v době trvání soutěže pošle soutěžní fotografii a uvede svůj platný e-mail, jméno a případně telefonní číslo. Každý účastník má právo zaslat do soutěže maximálně 10 snímků. Své fotografie soutěžící zasílá v digitální podobě ve formátu JPG v minimálním rozlišení 3216×2136 pixelů na e-mail zamekdux@seznam.cz.

Fotografie musí geograficky pocházet z areálu zámku Duchcov, příp. zámecké zahrady. Záběry mohou být tematicky zaměřeny následovně: budovy zámku, nádvoří, schodiště, kostel, zahrada, park, sochy, pavilon pro Reinerovu fresku v zámeckém parku, pohledy na zámek z dálky, panoramatické pohledy z vyvýšených míst v okolí, či kulturní a společenské akce pořádané v exteriérech zámeckého areálu. „Tímto chceme oslovit zejména ty návštěvníky duchcovského zámku, kteří se zajímají o fotografii a dovedou zdokumentovat prostředí kolem sebe i netradičním poetickým pohledem, se všemi náladami či atmosférickými jevy, které jsou mu vlastní. Duchcovský zámecký areál dovede být pro fotografa v tomto ohledu zaručenou výzvou, pokuste se i Vy prostřednictvím své obrazotvornosti zaznamenat jeho genia loci“, vzkazuje kastelán zámku Marian Hochel.

Fotografie bude hodnotit porota složená ze zástupců organizátora. O výhře budou účastníci informováni prostřednictvím e-mailu, výherní listina bude také uveřejněna na internetových stránkách www.zamek-duchcov.cz po skončení soutěže.

Na výherce čekají lákavé ceny – suvenýry distribuované v pokladně zámku, volné vstupenky na návštěvu zámecké expozice nebo na vybrané kulturní akce. Vítězné fotografie budou vystaveny v prostorách zámku v průběhu návštěvnické sezóny v roce 2015.

Podrobné informace o podmínkách a průběhu soutěže jsou zveřejněny na internetových stránkách www.zamek-duchcov.cz.