Vánoce na zámku Hrádek u Nechanic

Vánoce na zámku
Od 1. do 16. prosince 2018 se ve vánočně vyzdobených interiérech se seznámíte s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Prozradíme vám, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce. Během této akce je navíc pro veřejnost zpřístupněna zámecká kuchyně, kde budete moci ochutnat pravý anglický punč.

Vá-Noční prohlídky
7. a 14. prosince 2018 si nenechte ujít příležitost nechat se průvodcem seznámit s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi v jedinečné, mírně potemnělé večerní atmosféře svátečně nazdobeného zámku. Při světle lustrů, dobových lampiček i svící Vám v těch nejkrásnějších místnostech zámku prozradíme, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejmilovanějších svátků v roce.
8. prosince 2018 se na zámku Hrádek u Nechanic uskuteční vánoční koncert cimbálovky Soláň a 15. prosince 2018 vánoční koncert bluegrassové skupiny Poutníci – Country Vánoce.

Foto: Zámek Hrádek u Nechanic, licence: Creative Commons (CC BY-NC-ND 3.0 CZ) „zdroj: Národní památkový ústav