Snoubenecké prohlídky zámku Manětín v den svátku sv. Valentýna

Barokní perla severního Plzeňska – zámek Manětín – nespí ani v zimě. Na sobotu 14. února 2015 připravil prohlídky zámku pro snoubenecké páry, které hledají místo k uspořádání své vysněné svatby. Kromě slavnostně vyzdobených prostor budou k vidění i originální svatební šaty, umělecké šperky, včetně snubních i zásnubních prstenů, nebo svatební květinové vazby.

Průvodkyně provede snoubence všemi prostory, které jim budou během obřadu k dispozici. Slavnostní atmosféru umocní hned na počátku vstup do zámku po monumentálním schodišti, které se letos poprvé pyšní obnovenou původní výmalbou stěn. Impozantnost celého prostoru korunuje nově zrestaurovaná nástropní freska. Samotný obřad probíhá v nejkrásnějším sále zámku. Tento Velký sál je rovněž vyzdoben nástropními i nástěnnými malbami, které podtrhují vznešenost a důležitost svatebních obřadů. K dalšímu využití pro svatebčany bude připraven také salonek.

„Během speciálních snoubeneckých prohlídek budou veškeré prostory nachystané a nazdobené stejně jako v den konání skutečných svatebních obřadů,“ přibližuje akci kastelán Karel Mašek a doplňuje, že „navíc se zájemci seznámí i s originální tvorbou Evy Beránkové a jejími oděvy z kolekce „Svatební šaty pro dámy a pány“ salonu Bery Designer.“ K obdivu budou připravené také autorské stříbrné snubní prsteny šperkařky Lady Vosejpkové a zásnubní a snubní prsteny zlatníka Vítězslava Čecha. Slavnostní ráz prohlídkám dodají i ukázky svatební květinové vazby květinářství Elissa Petry Kohoutové z Plzně.

Speciální snoubenecké prohlídky budou probíhat od 10, 11, 13 a 14 hodin. Rezervaci prohlídek je nutno učinit na emailu zamek-manetin@volny.cz.