Rytířské klání o srdce dívek a paní v Rosicích u Brna 30.8.2014

Program slavností začíná ráno otevřením tržiště, které je plné stánků s nejrůznějším zbožím. Nedlouho po otevření tržiště vystoupí soubor Weytora, uslyšíte evropskou středověkou hudbu, písně světské, vážné, žertovné, milostné i pijácké.
Milovníky žonglérského umění potěší vystoupení skupiny Ultimate Juggling Sguad – skupina, která vyniká svými žonglérskými prvky zakomponovanými v originální hudbě, doplněnými špetkou divadelního projevu.

Děti se mohou těšit na pohádku v provedení Divadla na Mýtině.
Všichni pak jistě ocení taneční umění Lucie Žaludové – její vystoupení plné ladného pohybu Vás nadchne svým exotickým nádechem.
Odpolední program pak bude věnovaný vystoupení skupin historického šermu. SHŠ Barbaři ze Šumperka, Společenstvo Libertas z Třebíče a SHŠ Taranis z Rosic. Každá skupina předvede svůj koncipovaný program, ve kterém je šermířské umění harmonicky propojeno s divadelním vystoupením, přičemž je kladen hlavní důraz na šerm.
Večer zšeřelé nádvoří prozáří ohňové vystoupení.
Program pak bude pokračovat taneční zábavou se skupinou LUSY ROCK. Podrobný program slavností najdete v dolní části stránky