Amarylis a patchwork vyzdobí zámek v Třeboni

Jubilejní desátý ročník oblíbené výstavy květiny amarylis v nevšedních aranžích představí od soboty 9. dubna 2016 zámek Třeboň. Letošní téma Amarylis a patchwork vyzdobí interiéry soukromých schwarzenberských apartmá, konírny i zámecké galerie. Po dobu trvání výstavy bude umožněn prodej květinových cibulek a vybraných výrobků z patchworku. V sobotu 16. dubna 2016 navíc proběhne květinový trh a nabídku doplní i kulturní program.

Třeboňský zámek vyzdobí od soboty 9. dubna 2016 neotřelé a nápadité aranže jihoamerické květiny amarylis. „Letošní desátý ročník jsme věnovali tématu Amarylis a patchwork. V jednotlivých aranžích doladí květy amarylis například tulipány či jiná zeleň, kterých bude ale oproti předchozím ročníkům méně,“ upřesňuje kastelán Pavel Hofman a dodává, že „květy nahradíme jinými materiály tak, abychom jednotlivými vazbami vytvořili reminiscence patchworku.“ Květinová výstava bude k vidění na druhé prohlídkové trase nepřetržitě včetně pondělí 11. dubna 2016 až do neděle 17. dubna 2016.

Zájemci si budou moci zakoupit cibulky některých květin v průběhu celé výstavy v prostorách konírny. „Stejně jako v loňském roce se v sobotu 16. dubna 2016 navíc uskuteční květinový trh, který budou moci zájemci navštívit nejen na zámeckém nádvoří, ale též na hlavním třeboňském náměstí,“ zve k návštěvě kastelán Pavel Hofman. Sobotní nabídku zpestří i kulturní program. Ve Schwarzenberském sále zámku vystoupí od 11 a 14.30 hodin třeboňský soubor historických tanců Campanello a českokrumlovští šermíři Bratři z Růže.

Výstava bude přístupná denně včetně pondělí. O víkendech bude otevřeno od 9 do 17 hodin, ve všední dny od 9 do 16 hodin. Výstava je přístupná bez průvodce, na trase B se v tuto dobu klasické prohlídky s výkladem nekonají. Prohlídky rožmberských renesančních interiérů (trasa A) probíhají beze změn, kromě pondělí.