Povídání o víně

Kvalitní víno, podmanivá hudba, drobné občerstvení a kouzelné nádvoří Hradu Litoměřice po západu Slunce. To vše čeká i letos na účastníky letních degustací vín s hudbou, které pro ně chystá o prázdninách Centrum cestovního ruchu Litoměřice.
První z letních ochutnávek proběhne 25. července od 18 do 22 hodin. Milovníci kvalitních vín se již nyní mohou těšit na produkty vinařství Hanzel, které patřilo mezi nejúspěšnější vystavovatele  Litoměřického hroznu 2014. Kromě titulu šampiona, který získal Sauvignon 2013, si odneslo i řadu dalších cen.

Vstupné je 250 korun, přičemž zahrnuje i drobné občerstvení. Vzhledem k omezené kapacitě míst (50 osob) je nutná rezervace (tel. č. 416 536 155, e-mail: recepce@litomerice-info.cz). V případě nepříznivého počasí proběhne akce v sále hradu.

Moravské Vinařství Hanzel navazuje na dlouholetou rodinnou tradici výroby vína, předávanou z generace na generaci. „Naším cílem je výroba kvalitních přívlastkových vín z hroznů vypěstovaných na význačných viničních tratích v okolí Miroslavi, jako jsou např. Weinperky, ležící na úpatí Markova kopce, či Volné pole,“ uvádí Martin Hanzel, jehož vinohrady se před několika týdny staly součástí vinařství Lahofer. Vinařství Hanzel ale bude i nadále vyrábět kvalitní přívlastková vína pod vlastní značkou. Spojením značek Lahofer a Hanzel má dojít k posílení pozic na trhu.

Kdo nestihne červencovou letní degustaci na nádvoří Hradu Litoměřice, nemusí být smutný. „Další degustace tentokráte českého vinařství proběhne již v srpnu,“ slibuje vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.