Noční prohlídka Horního hradu

Noční prohlídka_echoNa sobotu 14.června máme připravenou další Noční prohlídku Horního hradu i jeho blízkého okolí okořeněnou představeními bravurního průvodce a vypravěč Viktora Braunreitera. Po boku mu bude stát spolek šermířů Savioli a program zakončí fireshow Ohnivého divadla Ignis.

Návštěvníci nejdříve v okolí hradu zjistí, jak je s hradem spojena v okolí známá žena, Kunhuta řečená; dozví se také o místním nešťastném pytlákovi Seppovi; nebudou ušetřeni ani vyprávění o ďáblově sázce s hradním pánem Vilémem nebo historii pivovarnictví zde na Horním hradě.
Prohlídka však tímto nekončí – zajímavější příběhy návštěvníkům předvede i převypráví Viktor Braunreiter. A věřte, že při jeho výkladu historie hradu se budete za břicho popadat!
Prohlídky budou proloženy vystoupeními šermířského spolu Savioli přímo na hradním nádvoří. A možná se budou bít i krásné paní.

Časová náročnost Noční prohlídky se pohybuje okolo 2,5 až 3 hodin. Návštěvníkům doporučujeme přijít alespoň 30 minut před začátkem prohlídky.
Začínáme ve 21 hodin.

www.hornihrad.cz

FB – Hauenštejn – Horní hrad