Hrad Kašperk za Karla IV.

Věděli jste, že letos, v roce 2016, slavíme 700. výročí narození největšího z českých panovníků, Karla IV? Ne? Tak to jste asi jediní! Přijďte tedy oslavit narozeniny římského císaře na hrad Kašperk, který společně s Karlem letos také slaví své výročí, a to 660 let od svého založení.

O víkendu 7. – 8. května budeme slavit tato dvě velká výročí ve velkém středověkém stylu. Oba dva víkendové dny bude mezi 10. a 17. hodinou probíhat středověká slavnost, kterou si připomeneme dobu panování Karla IV.

K vidění budou krásné tanečnice, středověká hudba, žonglérská a akrobatická vystoupení, rýžování zlata nebo například hradní vojenská posádka v plné zbroji či výcvik bojových koní. Kromě toho se na hradním nádvoří budete moci setkat se, snad alespoň levou rukou Karla IV., tedy jeho heroldem, dalšími jeho pobočníky a přáteli. A pokud panovník nebude příliš zavalen svými majestátními povinnostmi, možná se na svůj hrad přijde podívat i samotný císař Karel.

Výjevy ze středověkého života na nádvoří, budou samozřejmě doprovázet i prohlídky hradu a to jak prostřednictvím obou hradních okruhů (Život na hradě a Stavba hradu), tak i Interaktivních prohlídek pro děti.

Pochopitelně nebude chybět spousta jídla a pití. Různé klobásy, smažené hermelíny, výborné kašperské placky a dokonce i zlatý hřeb celé nabídky, úžasné selátko na rožni, budete moci spláchnout například výborným strakonickým pivem, nebo širokou nabídkou nealkoholických nápojů.

To vše a něco navíc bude k vidění na hradě Kašperk o víkendu 7. – 8. května 2016. Celý program naleznete na www.kasperk.cz.