Akce Královéhradecký kraj

Akce na hradech a zámcích v Královéhradeckém kraji v roce 2016
BŘEZEN
Zámek Opočno
25.3. – 28.3. – velikonoční výzdoba zámku. Oživení prohlídek výzdobou v duchu a se symboly velikonočních svátků.
Zámek Hrádek u Nechanic
19.3. – 28.3. – Velikonoce na Hrádku u Nechanic. Při prohlídce zámeckých interiérů seznámíme návštěvníky s historií Velikonoc, s velikonočními zvyky a tradicemi u nás i v zahraničí a s mnoha dalšími zajímavostmi z období nejvýznamnějších křesťanských svátků v roce. O Velikonocích bude opět zpřístupněna zámecká kuchyně, kde návštěvníci mohou ochutnat zámeckou velikonoční specialitu – sváteční zámecký likér a novinku anglický bílý punč. Dále bude připravena káva, čaj a něco dobrého k tomu. Drobný prodej perníčků a suvenýrů s velikonočními motivy.
Zámek Náchod
25.3. – Odemykání zámku s Ottaviem Piccolomini. Prohlídky I. okruhu (Piccolominská expozice) s knížetem Ottaviem Piccolomini, který představí návštěvníkům své honosné zámecké sídlo, na závěr krátké hudební vstupy v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. Začátek v 10, 12 a 14 hodin.
Zámek Ratibořice
25.3. – 28.3. – Keramika pro čtyři roční doby. Na úplném začátku turistické sezóny 2016 Vás srdečně zveme k návštěvě jubilejního desátého ročníku prodejní výstavy užitkové a dekorativní keramiky z dílny Petry Bláhové. Výstava doplněná nápaditými květinovými dekoracemi se bude konat v běžně nepřístupných prostorách barokních zámeckých sklepení. Otevřeno: od 10.00 do 16.00 hodin.
Hrad Kost
25.3. – Velikonoční prohlídky – Těšit se můžete na velikonočně vyzdobený hrad a průvodcovský text obohacený o velikonoční zvyky a tradice.
Hrad Pecka
26.3. – Otevírání hradu s Kryštofem Harantem – tradiční slavnostní otevření hradu
Zámek Doudleby nad Orlicí
20.3. – Velikonoční farmářské trhy, od 10 hodin

DUBEN
Zámek Opočno
16.4. – 17.4. – Mezinárodní den památek – zpřístupnění pánské koupelny. Rozšíření prohlídek o soukromou koupelnu knížete Josefa Colloredo-Mannsfelda.
Zámek Ratibořice
16.4. – Mezinárodní den památek a historických sídel – Příběh zámku a zámek příběhů. Prohlídky zámku s rozšířeným odborným výkladem zkušeného průvodce. Pouze dvakrát v roce, na jaře a na podzim, ožívají ve vyprávění během procházky zámkem málo známé, nebo již zapomenuté děje, příběhy a osudy ze života obyvatel zámku a jejich příbuzenstva. Délka prohlídky cca 90 – 120 minut. Kapacita prohlídky maximálně 25 osob. Začátky prohlídek: v 16 hodin a v 17 hodin. Vstupné: Jednotné 130 Kč. Vstupenky je nutno rezervovat předem. Upozornění: Rezervace prohlídek a podrobné informace na telefonním čísle 491 452 123 (pouze v pracovních dnech v čase od 7 do 14 hodin)
Zámek Náchod
17.4. – Mezinárodní den památek a historických sídel. Zdarma prohlídky půd nad hlavními zámeckými budovami v 11, 13 a 15 hodin.
Zámek Doudleby nad Orlicí
17.4. – Farmářské trhy, od 10 hodin

KVĚTEN
Zámek Opočno
8.5. – Dětská míle. Druhý ročník běžeckých závodů pro děti i rodiče. Pořádá Město Opočno.
Zámek Ratibořice
6.5. – vernisáž Výstavy obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové. Začátek v 16.30 hodin. Výstava potrvá do 23. 10. 2016
6.5. – 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
6.5. – 8.5. – Květiny pro princezny (nejen) z pohádek. Srdečně vás zveme na jubilejní desátý ročník akce, během které se zámecké pokoje skutečných princezen mohou ve Vaší fantazii proměnit v kouzelné komnaty pro princezny a královny z vašich oblíbených pohádkových příběhů. Prohlídku květinových vazeb, dekorací a další výzdoby můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce. Pořádá: Správa NKP SZ Ratibořice ve spolupráci s Květinovou galerií Brno. V malé zámecké kavárně ve Vstupní hale bude pro Vás k černé, nebo k vídeňské kávě, připraven tradiční sortiment čerstvých kavárenských sladkostí. Otevřeno: pátek – neděle od 10 do 16 hodin. Vstupné: plné 70,- Kč, senioři nad 65 let, děti, studenti a ZTP 50,- Kč, rodinné vstupné 200,- Kč. Děti do 6 let ve skupinách (MŠ) 10,- Kč. Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma.
Zámek Náchod
1.5. – Prohlídky Piccolominské expozice se sníženým vstupným pro všechny návštěvníky.
7.5. – Mše svatá. V zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 16 hodin.
8.5. – prohlídky Piccolominské expozice se sníženým vstupným pro všechny návštěvníky.
Zámek Doudleby nad Orlicí
15.5. – Farmářské trhy, od 10 hodin
17.5. – Koncert – David Evans, začátek v 19 hodin

ČERVEN
Zámek Opočno
Zámek Ratibořice
8.6. – 12.6. – Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, Vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíte na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíte vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně Vás budou vyhlížet veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na Starém bělidle Vás potěší setkání s laskavou babičkou a vnoučaty. Pořádá: Správa NKP SZ Ratibořice ve spolupráci s Folklorním souborem Barunka z České Skalice.
do 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
Zámek Náchod
4.6. – Mše svatá. V zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 16 hodin.
11.6. – výstava historických vozidel. V areálu zámku od 13 do 16 hodin. Zveme všechny návštěvníky na výstavu historických vozidel a motocyklů KHV Metuje Velké Petrovice, která se uskuteční na III. nádvoří.
11.6. – Ze života na zámku. Prohlídky expozice Na dvoře vévodském s průvodci v kostýmech, vyprávění o životě na zámku a v podzámčí. Prohlídky v 12.30, 13.30, 14.30, 15.30 hodin
Zámek Hrádek u Nechanic
9.6. – 12.6. – Hudební festival Romantický Hrádek. XVIII. ročník festivalu klasické a romantické hudby. Díla hudebních mistrů v podání našich i zahraničních významných koncertních umělců.
25.6. – Svatojánská noc na zámku. Noční prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech. Přivítání léta v kouzelném večerním zámeckém prostředí za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva. Prohlídky hodinové věže, v případě příznivého počasí s vyhlídkou z ochozu.
Hrad Kost
17.6. – 18.6. a 24.6. – 25.6. a 30.6. – 3.7. – divadelní představení pod širým nebem na posledním nádvoří hradu pod taktovkou Městského divadla Mladá Boleslav
Zámek Doudleby nad Orlicí
19.6. – Farmářské trhy, od 10 hodin
24.6. – Koncert – Jaroslav Hutka, začátek v 19 hodin

ČERVENEC
Zámek Opočno
2.7 – 3.7. – Svátky růží. Sedmý ročník prohlídek zámku provoněných bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména jejich královny – růže.
Zámek Ratibořice
do 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
6.7. – Vojnarka. Klasická divadelní hra A. Jiráska. Romantický příběh z českého venkova 19. století zhlédnete v krásném prostředí zahrady u Rudrova mlýna v srdci Babiččina údolí. Účinkuje: Divadelní soubor Jiráskova divadla Hronov. Režie: J. Houštěk. Pořádá: Správa NKP SZ Ratibořic. Začátek v 20 hodin. Vstupné: Dospělí 100 Kč, děti, studenti a senioři 70 Kč. Upozornění: V případě nepříznivého počasí se představení neuskuteční.
16.7. – VII. ratibořické Nocturno. Snivě romantickou náladu letního večera v zámeckém parku podtrhnou líbezné melodie klasické hudby v podání špičkových interpretů. Pořádá: Správa NKP SZ Ratibořice. Začátek v 20.30 hodin, Vstupné: Jednotné 100 Kč. Upozornění: Vstup pouze z parkoviště. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve Vstupní hale zámku.
Zámek Náchod
1.7. – 31.8. – prázdninové pohádkové prohlídky pro děti. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků bude sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Děti se od vévody nebo vévodkyně dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku. Na závěr budou mít možnost vyfotografovat se přímo v interiéru expozice v kostýmu krále či princezny. Délka prohlídky 25 minut. Prohlídky od úterý do neděle v 10, 12 a 14 hodin.
2.7. – Mše svatá. V zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 16 hodin.
6.7. – 31.8. – středeční prohlídky půd. Prohlídka půdy zámku každou středu ve 14 hodin.
22.7. – 23.7. – Večerní prohlídky s Černou paní. Přijďte si i Vy s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Svým honosným sídlem vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou Marií Benignou, známou jako „Černá paní“. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují.
30.7. – 31.7. – Šermíři. Šermířská vystoupení Manů Přemysla Otakara na I. nádvoří u věže. Časy vystoupení:10, 11, 13, 14, 15 a v 16 hodin.
Zámek Hrádek u Nechanic
2.7. – 28.8. – Výstava Hrádek u Nechanic a 150. výročí bitvy u Sadové v roce 1866. Fotografie a dokumenty vztahující se k tomuto výročí, k zámeckému areálu a k majitelům zdejšího panství, aktuálně doplněná o nové exponáty.
16.7. – 17.7. – Přijelo panstvo…! Možná přijede císařpán, aneb vzpomínka na rok 1866. Veselé historky ze života na zámku před 150 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů – kostýmové prohlídky. Slavnostní květinová výzdoba expozice. Prohlídky hodinové věže, v případě příznivého počasí s vyhlídkou z ochozu. Sobotní večerní program na nádvoří zámku – divadelní představení.
Hrad Kost
30.6. – 3.7. – divadelní představení pod širým nebem na posledním nádvoří hradu pod taktovkou Městského divadla Mladá Boleslav
9.7. – 10.7. – Historické slavnosti. Těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživené černé kuchyni.
15.7. – 16.7. – Noční prohlídky – Ve večerních hodinách múžete zhlédnout na hradě Kost příběh Heřmana Černína z Chudenic a jeho družiny. Začátky prohlídek vždy ve 20:30 a 22:00 hodin.
30.7. – 31.7. – Lucemburské slavnosti, ku příležitosti 700 let od narození Karla IV. Hrad ožije středověkem díky ukázkám dobového života v prostorách hradních paláců, ukázkou šermířských vystoupení, středověkou hudbou a možná se na hrad přijede podívat sám císař Karel IV.
Hrad Pecka
2.7. – Musica Antiqua – koncert komorního smyčcového orchestru z Trutnova. Začátek od 19 hodin.
8.7. – 17.7. – Léto se Sinistrem – tradiční šermířská vystoupení skupiny historického šermu
Zámek Doudleby nad Orlicí
17.7. – Farmářské trhy, od 10 hodin

SRPEN
Zámek Opočno
21.8. – Dvořák Piano Quartet. Koncert v obrazárně zámku.
27.8. – Hradozámecká noc. Večerní tematické prohlídky s oživenými postavami.
27.8. – Závěrečné vystoupení kurzu renesančních tanců. Na nádvoří zámku v 18 hodin. Repríza bude ve 20 hodin.
Zámek Ratibořice
do 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
13.8. – Automobiloví veteráni a Big Band Dvorský. Patnácté setkání majitelů historických motorových vozidel v areálu zámeckého parku v Ratibořicích, doprovázené koncertem populárních evergreenů v podání Big Bandu Dvorský ze Dvora Králové nad Labem. Pořádá: OLD RACING CLUB Dvůr Králové n./Labem a Správa NKP SZ Ratibořice. Začátek v 13.30 hodin. Vstupné: Jednotné 40 Kč. Upozornění: Vstup pouze z parkoviště. V případě nepříznivého počasí se akce neuskuteční.
Zámek Náchod
do 31.8. – středeční prohlídky půd. Prohlídka půdy zámku každou středu ve 14 hodin.
6.8. – Mše svatá. V zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 16 hodin.
19.8. – 20.8. – Večerní prohlídky s Černou paní. Přijďte si i Vy s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Svým honosným sídlem vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou Marií Benignou, známou jako „Černá paní“. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. Vstupné: 120 Kč/plné, 80 Kč/snížené, 360 Kč/rodinné. Začátek prohlídek v 21 hodin, 22 hodin a v případě zájmu i v 23 hodin.
Zámek Hrádek u Nechanic
do 28.8. – Výstava Hrádek u Nechanic a 150. výročí bitvy u Sadové v roce 1866. Fotografie a dokumenty vztahující se k tomuto výročí, k zámeckému areálu a k majitelům zdejšího panství, aktuálně doplněná o nové exponáty.
13.8. – 14.8. – Přijelo panstvo…! Možná přijede císařpán, aneb vzpomínka na rok 1866. Veselé historky ze života na zámku před 150 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů – kostýmové prohlídky. Slavnostní květinová výzdoba expozice. Prohlídky hodinové věže, v případě příznivého počasí s vyhlídkou z ochozu. Sobotní večerní program na nádvoří zámku – Setkání s folklorem a divadelní představení
Hrad Kost
13.8. – 14.8. – Historické slavnosti. Těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživené černé kuchyni.
5.8. – 6.8. – Noční prohlídky – Ve večerních hodinách múžete zhlédnout na hradě Kost příběh Heřmana Černína z Chudenic a jeho družiny. Začátky prohlídek vždy ve 20:30 a 22:00 hodin.
Zámek Doudleby nad Orlicí
16.8. – Řemeslné trhy, od 10 hodin

ZÁŘÍ
Zámek Opočno
9.9. – Opočenské hudební léto 2016. Z cyklu koncertů vážné hudby – Dvořák Piano Quartet.
11.9. – Dny evropského kulturního dědictví (EHD) – Julius Scheurer a Opočno. Přednáška o evidenci a dokumentaci opočenské sbírky zbraní v tabulnici zámku.
Zámek Ratibořice
do 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
2.., – 3.9. – Ze zámeckých kuchyní, sklepů a spižíren, aneb Jedli, pili, hodovali. Večerní komponovaný pořad v zámku. Během večerní návštěvy zámku zjistíte, co Vás může potkat, když do svých služeb přijmete francouzského mistra kuchaře, co musí vydržet knížecí vychovatel a jak může být riskantní, pustit manžela samotného do lázní. Vesele i vážně Vás seznámíme s tím, co, jak a kolik se jedlo a pilo na zámku v době před více než sto lety. Pořádá: Správa NKP Státního zámku Ratibořice. Otevřeno: od 18 do 22 hodin.
10.9. – Dny evropského dědictví 2016. Příběh zámku a zámek příběhů. Prohlídky zámku s rozšířeným odborným výkladem zkušeného průvodce. Během netradiční prohlídky ožijí ve vyprávění Vašeho průvodce málo známé, nebo zapomenuté děje, příběhy a osudy ze života majitelů zámku a jejich rodinných příslušníků. Délka prohlídky cca 90 – 120 minut. Kapacita prohlídky maximálně 25 osob. Začátky prohlídek v 16 a v 17 hodin. Vstupné: Jednotné 130 Kč. Vstupenky je nutno rezervovat předem.
Zámek Náchod
3.9. – Kuronské slavnosti. Celodenní bohatý kulturní program v celém zámeckém areálu, konaný na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona, divadlo, hudba, řemeslné trhy, aj.
3.9. – Večerní prohlídky s Černou paní. Přijďte si i Vy s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Svým honosným sídlem vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou Marií Benignou, známou jako „Černá paní“. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. Vstupné: 120 Kč/plné, 80 Kč/snížené, 360 Kč/rodinné. Začátek prohlídek v 21 hodin, 22 hodin a v případě zájmu i v 23 hodin.
10.9. – Mše svatá. V zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie. Začátek v 16 hodin.
10.9. – 11.9. – Dny evropského dědictví (EHD). Zdarma komentované prohlídky kaple Nanebevzetí Panny Marie, ukázka sakristie a kruchty v 11hodin, 13 hodin a 15 hodin
28.9. – Večerní prohlídky s Černou paní. Přijďte si i Vy s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Svým honosným sídlem vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou Marií Benignou, známou jako „Černá paní“. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. Vstupné: 120 Kč/plné, 80 Kč/snížené, 360 Kč/rodinné. Začátek prohlídek v 19.30, 20.30 a v případě zájmu i v 21.30 hodin.
Hrad Kost
9. – 9. – 6. ročník Slacklinového festivalu. Na hradě a v jeho okolí budete moci zhlédnout exhibici nejlepších provazochodců nejen z České republiky, ale z celé střední Evropy.
Zámek Doudleby nad Orlicí
18.9. – Farmářské trhy, od 10 hodin

ŘÍJEN
Zámek Opočno
49. Mezinárodní setkání sokolníků. Evropsky významná sokolnická akce Klubu sokolníků ČMMJ. Dopolední nástupy sokolníků na nádvoří zámku, slavnostní večerní výřady ulovené zvěře za zvuku loveckých fanfár, ukázky lovu s dravci pro veřejnost.
Zámek Ratibořice
do 23.10. – Výstava obrazů květina ilustrací k pohádkám Boženy Němcové z tvorby českoskalické malířky a výtvarnice Evy Skořepové.
8.10. – 9.10. – Přijďte a budete příjemně překvapeni! V Ratibořicích Vás na podzim okouzlí nejen pestrobarevný park. Půvabné jsou v této době rovněž zámecké interiéry, zaplněné hýřivě barevnou a nápaditou podzimní výzdobou a vůněmi právě sklizeného ovoce. Zároveň také oceníte poetickou atmosféru běžně nepřístupných zámeckých sklepení s bohatou výzdobou. Sami přijdete na to, že nejpříjemnější je návštěva zámku na podzim! Stalo se již tradicí, že Vám v této době nabízíme možnost volby: Samostatnou procházku zámkem, nebo naopak komentovanou prohlídku, na které Vás bude doprovázet některý z našich nejlepších průvodců. Po návštěvě zámku vás (také již tradičně) bude čekat posezení v malé zámecké kavárně s nabídkou kávy, populárních zákusků, kanapek, zvěřinové paštiky a zvěřinového guláše.
28.10. – 30.10. – Velká inspekční cesta, Aneb návštěva J. V. císaře a krále Františka Josefa I. roku 1866 v Ratibořicích.
Zámek Náchod
28.10. – 29.10. – Večerní prohlídky s Černou paní. Přijďte si i Vy s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Svým honosným sídlem vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou Marií Benignou, známou jako „Černá paní“. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují.
Zámek Doudleby nad Orlicí
16.10 – Farmářské trhy, od 10 hodin

LISTOPAD
Zámek Náchod
25.11. – Předvánoční koncert. Tradiční koncert ve Velkém sále na I. nádvoří, začátek v 18 hodin.
25:11. – 27.11. – Advent pro veřejnost. Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku. Otevřeno od 10 do 16 hodin. Poslední prohlídka v 15 hodin
1.12 – Advent pro MŠ, ZŠ a jiné objednané skupiny. Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku od 8 do 13 hodin.
Hrádek u Nechanic
26.11. – Vánoční koncert. Začátky v 18.30 a v 20 hodin.
26.11. – 11.12. – Vánoce na hrádku u Nechanic. Prohlídky vánočně vyzdobené zámecké expozice s průvodcem. Vše o Vánocích se dozvíte ve svátečně vyzdobené expozici. Kuchařky Vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni; prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů V hale před kaplí prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí.
Zámek Doudleby nad Orlicí
20.11. – Farmářské trhy, od 10 hodin

PROSINEC
Zámek Ratibořice
1.12. – 4.12. – Knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích & Advent v Babiččině údolí. Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů vás seznámíme s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství ve 2. polovině 19. století. Ve vstupní hale bude pro vás připraveno posezení v zámecké kavárně. V Rudrově mlýně v Babiččině údolí Vás obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka. V budově vodního mandlu v sousedství mlýna se bude, jako každý rok, konat malý adventní trh, kde můžete zároveň posedět v hospůdce s tradičním sortimentem občerstvení. Na závěr můžete nahlédnout do „štědrovečerně“ vyzdobené Babiččiny světničky na Starém bělidle.
10.12. – Vánoční koncert. Účinkuje: Pěvecké sdružení Campanula z Jihlavy. Sbormistr: PhDr. Pavel Jirák. V programu vánočního koncertu zazní oblíbená i méně známá díla českých a evropských skladatelů ze 17. – 19. století. Začátek v 17 hodin.
Zámek Náchod
28.11. – 1.12 – Advent pro MŠ, ZŠ a jiné objednané skupiny. Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku od 8 do 13 hodin.
Hrádek u Nechanic
do 11.12. – Vánoce na hrádku u Nechanic. Prohlídky vánočně vyzdobené zámecké expozice s průvodcem. Vše o Vánocích se dozvíte ve svátečně vyzdobené expozici. Kuchařky Vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni; prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů V hale před kaplí prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí.
3.12. a 10.12. – Vánoční koncert. Začátky v 18.30 a v 20 hodin.
Hrad Kost
26.12. – 31.12. – Vánoční prohlídky – Těšit se můžete na vánočně vyzdobený hrad a klasický historický text obohacený o to, jak se slavily Vánoce ve středověku.
Zámek Doudleby nad Orlicí
18.12. – Vánoční jarmark, od 10 hodin

Napsat komentář